ADIYAMAN GÖLBAŞI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAYMAKAMIMIZ CAN AKSOY OKUL MÜDÜRLERİ VE REHBER ÖĞRETMENLER İLE TOPLANTI YAPTI

KAYMAKAMIMIZ CAN AKSOY OKUL MÜDÜRLERİ VE REHBER ÖĞRETMENLER İLE TOPLANTI YAPTI

      Kaymakamımız Sayın Can AKSOY başkanlığında okul müdürleri ve rehber öğretmenler ile toplantı düzenlendi.

      Toplantıya Kaymakamımız Sayın Can AKSOY, Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh ÖZDEMİR, Şube Müdürlerimiz Müslüm AYAZ, Abdullah DOĞAN ve Ali DURMAZ ile Okul müdürleri ve rehber öğretmenler katıldı.

    Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda düzenlenen toplantıda açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh ÖZDEMİR, ilçenin eğitim durumunun genel anlamda iyi olduğunu ancak eğitim konusunda zaman zaman sıkıntılar yaşandığını belirterek öğretmenlerimizin derslerin yanı sıra eğitim konusunda da gereken hassasiyeti göstermeleri gerektiğini belirtti. 25 pilot ilde Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden 5. Sınıflara yönelik İzleme ve Değerlendirme sonuçlarına da değinerek ilçe ortalamasının Türkiye ve Adıyaman ortalamalarının üstünde olduğunu belirterek gayretlerinden dolayı öğretmenlerimize teşekkür etti ve konuyla ilgili kısa bir sunum yaptı.

     Kaymakamımız Sayın Can AKSOY yaptığı konuşmada,  ülke genelindeki okullarımızda görülen disiplinsizliklerin ilçemiz okullarında yaşanmaması için okul idarecilerine ve rehber öğretmenlere büyük görev düştüğünü belirtti. İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için yapılacak olan kız yurdunun denetimi kolay olması amacıyla ilçe merkezine yapılacağını belirtti. Okul bahçelerinde veya okul çevresinde yaşanabilecek aksi durumlara karşı İlçe Emniyet Müdürlüğü ile koordinasyon içerisinde çalışmaları gerektiği, ayrıca okul çevrelerinde tek sigara satanların tespit edilmesi halinde İlçe Emniyet Müdürlüğüne bilgi verilmesi gerektiğini belirtti. Çalışmalarından dolayı başta köy okullarımız olmak üzere tüm idareci ve öğretmenlere teşekkür ederek toplantıya son verdi.

14-02-201814-02-201814-02-201814-02-201814-02-201814-02-201814-02-201814-02-201814-02-2018

Cumhuriyet Mahallesi Turan ÖZDEMİR Caddesi Hükümet Konağı Kat 4 Gölbaşı / Adıyaman - 0-416-7816040

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.